6.a klases skolēni kopā “iegriež Ziemassvētku karuseli”

Gatavojoties Ziemassvētkiem, Rīgas 69.pamatskolas 6.a klase 18.decembrī devās uz “Eiropas māju” pašā Rīgas centrā, lai uzzinātu kā šos svētkus sagaida un pavada citās Eiropas Savienības valstīs. Šeit Ziemassvētku tradīcijas varēja iepazīt caur daudzveidīgiem atjautības uzdevumiem un mīklām, izspēlējot spēli “Ziemassvētku karuselis”.

Skolēniem bija jāatbild, piemēram, uz šāda veida jautājumiem:

  • 1818. gadā austriešu mācītājs Jozefs Mors un ērģelnieks Francs Ksavers Grūbers Ziemassvētku dievkalpojumam uzrakstīja dziesmu. 25. decembra rītā dievkalpojuma apmeklētāji pirmo reizi dzirdēja šobrīd vienu no populārākajām Ziemassvētku dziesmām “Stille Nacht, heilige Nacht”. Kā dziesmu sauc latviski?
  • Ko Francijā Ziemassvētku vakarā bērni izliek aiz durvīm, lai naktī Tēvs Noels tur ieliktu dāvanas? Atrisini rēbusu un uzzini atbildi!
  • Itālijā 6. janvārī caur skursteni mājās iekļūst un dāvanas nes ragana Befana. Ko Befana nes nepaklausīgiem itāļu bērniem? Izlasi padzisušo vārdu un uzzini atbildi!
  • Ungārijā Mikulašs (ziemas vectētiņš) atnāk decembra sākumā. Kurā datumā Mikulašs nāk pie bērniem? Atrisini atjautības uzdevumu un uzzini atbildi!

Skolēni ar patiesu aizrautību centās izpildīt uzdevumus un atbildēt uz āķīgajiem jautājumiem. Pašus centīgākos un attapīgākos, kas bija snieguši pareizas atbildes uz visiem jautājumiem, gaidīja patīkams pārsteigums – balva!  Ļoti praktiska un prāta spējas rosinoša – Kubiks Rubiks, ko var izmantot arī kā atslēgu piekariņu. Jāatzīst, ka pasākuma vadītāja bija ļoti pārsteigta par to, cik daudzi no mūsu 6.a skolēniem bija atbildējuši pareizi un nopelnījuši balvu. Skolēni atzina, ka spēle “Ziemassvētku karuselis” bija ne vien aizraujoša, bet sniedza vēl nedzirdētu un ļoti interesantu informāciju par Ziemassvētku tradīcijām Eiropas Savienības valstīs.